Zima tydzień 7

Piątek, a więc czas podsumowania. Jak Wam minął pierwszy tydzień Nowego Roku?

U nas głównie na skupieniu się na sprawach zdrowotnych i wpajaniu dobrych nawyków oraz powrotu do poświątecznej rutyny. O podsumowaniach i planach na 2019 rok odsyłam Was do Basi Szmydt, która w piękny sposób napisała o swoim poprzednim rok i planach na następny link, link. A więc:

  1. Jednym z moich noworocznych postanowień jest powrót do książek, oraz ograniczenie plastiku. W 2018 roku udało mi się zamienić antyperspirant DOVE (który zużywałam raz w miesiącu) na sól kamienną (która starcza mi prawie na rok), a także pożegnać żele do ciała na rzecz mydeł, plus pożeganać płyn do higieny intymnej, który używałam od 16-tego roku życia. Czas na kolejne kroki i pomaga mi w tym książka i artykuł Mrs Polka Dot, link:

W biblioteczce mojej 3 latki pojawili się moi autorzy oraz stary, znany duet Julii i Axela:

2. Jedzenie, no cóż, tu raczej powinnam się ograniczać, ale jeść trzeba, także dziś mam dla Was przepis na sycącą zupę z rzepy i soczewicy, którą wynalazł mój mąż, kiedy przyniósł mi z Lidla rzepę za 0.49 centów, a ja zapytałam się jego, co mam niby z tym warzywem zrobić link.

3. Z miejsc na mapie Dublina mam dla Was stare Cafe En Seine, pamiętacie? Ile ja się tam nabawiłam w swoje singiel piątkowe wieczory, a teraz miejsce to przeobraziło się w fancy restaurację:

4. Zdrowotnie, muszę przyznać, że podpasował mi Beacon Szpital, przy Imaginocity:

Dalej też działamy odnośnie rodzeństwa dla Lucy, ale szansę maleją z dnia na dzień:

5. Jedną z rzeczy, którą chcę się z Wami podzielić to filmik odnośnie złotych zasad wychowania niegdysiejszej Super Niani, Pani Doroty Zawadzkiej, która uświadomiła mi kilka rzeczy, kiedy zagadnienie odnośnie potrzeb dziecka. Zobacznie sami/same:

Dlatego idąc za ciosem wykupiłyśmy karnet do Kidspace w Rathfarnam, gdzie spełniamy potrzebę córki odnośnie kontaktów społecznych i bycia aktywnym, a także świętego spokoju dla mamy 😉

Ps. Rok temu w tym samym czasie, po wypełnionym lampkami, gorącym mlekiem i kolędnikami grudniu zapisałyśmy się na basen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *