Zima tydzień 7

Ostatnio wyczytałam gdzieś, że dzieci pomiędzy 4-6 rokiem życia mają tzw. okres średniego dzieciństwa. Ich możliwości intelektualne w tym okresie są bardzo wysokie. Ponoć 4-latek jest w stanie nauczyć się czytać w kilka miesięcy, gdzie 6 letniemu dziecku może to już zająć 2 lata. To także okres mineralizowania się kości i wypadania zębów.

1.Po ostatnim tygodniu, w którym podzieliłam się tematem “wysokiej wrażliwości” zapomniałam wspomnieć o kolejnej aplikacji do edukacji dzieci. Pierwsza, o której już pisałam to Monkey Junior:

  • a druga jest naszą ulubioną:

Ciekawi mnie, czy pozwalacie swoim dzieciom przesiadywać przed ekranem?

2. Z kolei hiciorami nieekranowych atrakcji w ostatnim tygodniu było:

  • kolorowanie zwierząt:
  • wycinanie, a właściwie cięce papieru:
  • i …zabawa w gotowanie z krojeniem drewnianego zestawu  Melissy&Doug włącznie:

3. Kulinarnie niestety nie mam się czym pochwalić, bo od Nowego Roku zmieniam swoje nawyki i skupiam się na tym co mam w lodówce, a nie na tym co chciałabym mieć na talerzu. Sprawdzam daty ważności, wyciągam szufladkę z warzywami i jadę z koksem, ale prawda jest taka, że córkę mamy niejadkę, a my z mężem i tak dużo nie przerobimy, ale mam jedną prostą rzecz z gotowego ciasta francuskiego, zielonego pesto, sera i salami (szynka i wegetariańska wersja też by pewnie pasowały) którą chciałabym się z Wami podzielić:

4. Z książeczek dla dzieci czytamy w końcu prezenty gwiazdkowe:

5. Tematem ostatniego tygodnia w naszym domu był też ruch u dzieci i jego wpływ na rozwój i doszliśmy do wniosku, że nasza córka ma go zbyt mało stąd te filmiki. Pierwsza wersja jest lightowa, druga już dla turbo Mam, tych ambitnych:

 

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *