Jesień tydzień 8

Moje Drogie Polskie Mamy w Dublinie, widzę, że mogę na Was liczyć nie tylko w kwestii wybrania kaloszy, ale i innych. W ostatnim tygodniu dodałyście mi dużo otuchy i przekonania, że mam rację, że nie ma czegoś takiego, że przedszkole nie daje sobie rady z dzieckiem i zamiast zmieniać placówkę, mam zamiar przeszkolić siebie i personel. Jak to jedna z mam mnie nazwała jestem “Mama Bear” i walczę o małe 😉

Tymczasem wieści nie są zbyt dobre, bowiem po otrzymaniu listy zachowań od dyrektorki  przedszkola trąci mi to Aspergerem i mimo, iż ostateczne słowo jeszcze nie padło mi zaczęły się układać wszystkie puzzle obrazka:

  • kompulsywne mycie rąk
  • stałość zachowań (ten sam talerzyk, ten sam kubeczek, te same skarpetki itd.)
  • opóźnienie w rozwoju i mowie
  • łatwość uczenia się całych zwrotów na pamięć
  • brak reakcji na własne imię itd.
  1. Może zacznę od naszej terapii u logoterapeutki. Terapia nie skupia się na słówkach, bo o dziwo Lucy zna tysiące, ale na uczeniu słuchania, bo na tym będzie opierać się przedszkole i edukacja, a jak to robią? Bawią się:
  • Najpierw w pudełku zamkniętym znajduje się ok. 10 przedmiotów sensorycznych (bańki, instrumenty, pluszaki itd. i terapeutka pokazuje przedmiot jego użycie i podaje Lucy do spróbowania.
  • Następnie układają puzzle, proste, drewniane, farma i terapeutka prosi “A teraz włóż świnkę” “A jak robi świnka” i śpiewają piosenkę “Old Mc Donald”
  • Grają w gry. Jeden na jeden, by ćwiczyć cierpliwość i wyrobić nawyk “teraz moja kolej” (za każdym razem jest to inna gra: łowią ryby z różnymi kolorami i numerami, grają w pirata, a ostatnio była gra sprawdzająca też znajomość artykułów spożywczych “Greedy gorilla”)

2. W całym tym szokującym dniu dobrze, że tata zabrał nas na jazzik w tramwaju 😉

3. Z zabawek, mimo, iż musiałam wszystkie pochować to i tak mogę Wam polecić bloki z ilustracjami Axela Schefflera:

4. Z jedzenia to raczej wyjadamy resztki przed niedzielnym wyjazdem, albo szybko coś na mieście i ten puzzel układanki, też mi pasuje do Aspergera (chociaż mogę się mylić). Ja jem jajko i zupę Lucy chleb ;-/:

5. No i oczywiście korzystamy na maxa z uroków jesieni i tego, że jest sucho:

Z programów mam dla Was banał “Dave and Ava” i Happy Halloween! :

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *