Kwarantanna tydzień 6

Ostatnio, znów, kolejna sąsiadka zapytała, jak sobie radzę w obecnej sytuacji, a ja jej na to:

– Żyje w trybie “slow”. Jem mniej mięsa, nie piję alkololu, staram się ograniczać cukier, gluten, po prostu żyję.

– Jak my wszyscy – odpowiedziała.

Dodatkowo, biegam w tym czasie, który mój mąż przeznaczyłby na dojazd do pracy, czyli między 9.00-9.30 mam czas dla siebie, a biegam wolno by:

  • poczuć wonie w porannym, wiosennym powietrzu
  • zobaczyć niebieskie niebo i pomyśleć sobie: Będzie dobrze!
  • wsłuchać się w radosny świergot ptaków i … zupełnie nie rozumiem tych, którzy chodzą rano po parku w słuchawkach. 😉
  1. Jedzenie: nie rozumiem: żyję “slow”, jem “slow”, ale tyję fast. A tak na poważnie to przypomniało mi się jak mój znajomy  zwykł mawiać, kiedy chciałam zgubić to i owo:

– Chcesz zgubić kilka kilo to nie żryj tyle.

  • Dalej próbuję różnych sposobów, by jeść więcej warzyw

  • Sałatka z kulą mozarelli jest moją ostatnio ulubioną formą podawania i konsumpcji:

  • Czasem najprostsze rzeczy są najsmaczniejsze i tak było z tą zupą marchewkową, link:

2. Tematyka “slow” wkrada się nie tylko w moją codzienność, ale i w lekturę i odnalazłam swoją ulubioną “slow” narrację:  Agnieszkę Krzyżanowską, którą można posłuchać, poczytać, link i zobaczyć poniżej. Według mnie mistrzostwo:

View this post on Instagram

… Kurt Vonnegut dobrze wiedział, pisząc: „Człowiek musi coś mówić, żeby nie wyjść z wprawy. Trzeba mieć sprawnie funkcjonujące narządy głosowe na wypadek, gdyby miało się coś naprawdę ważnego do powiedzenia”. Słowo „rozmowa” w tych dziwnych czasach nabiera nowego, może zagubionego prze nas znaczenia. Brakuje mi rozmów przy stole z ludźmi. Twarzy. Takie nowe wnioski na dziś…. Przyznaję, że nie szukam na siłę pozytywów w tym dziwnym czasie, w którym jesteśmy, bo w tym tygodniu czułam przede wszystkim złość. I przyjęłam ją, widocznie po coś jest, czemuś służy, coś chce powiedzieć, choć koło czwartku przestałam w niej dłubać?. A jak Wasze emocje? Na blogu, mimo złości i chaosu w głowie, kilka zdań i refleksji o pięknych rzeczach, które dzieją się wokół (link w bio). Dobrej soboty, dbajcie o siebie, piękni Ludzie??? #żyjpowoli #żyjuważnie #prostota #refleksja #psychologia #filozofia #uważność #storiesoftheeveryday #everydaystories #codzienność #życiejestpiękne #życiewzachwycie #światło #porannenastroje #sobotabezpośpiechu #esencjalizm #zennacodzień #dailypoetry #poetrydaily #lazyhours #essentiallife #slowlifestyle #slowlived #nohurry

A post shared by aga krzyżanowska (@agnesonthecloud) on

3. Edyty Zając raczej nie muszę przedstawiać i dziś chciałabym się z Wami podzielić jej artykułem i podcastem odnośnie “Odpoczynku” właśnie czym jest i jak ważną rolę pełni w naszym życiu, link.

4. A czym tak naprawdę jest “slow life”. No właśnie to termin, w który można wrzucić wszystko: bycie “tu i teraz”, intencjonalność, wdzięczność oraz zwolnienie tempa życia, by robić to, co dla nas jest ważne:

5. Mięta:

View this post on Instagram

Mięta rządzi w dzisiejszy ZIELONY PIĄTEK! W końcu sezon na taką ogrodkową! Z czym ją dzisiaj zmiksujesz? . Gdzie dostać miętę? Mięta wiosną rośnie już w ogródkach i na działkach, to młode liście i młode krzaki ale spokojnie znajdziecie w warzywniaku. W marketach miętę dostaniecie najczęściej po prostu w doniczkach (tak sprzedawana jest przez cały rok) i to świetna opcja na zieleninę, którą możesz potem uprawiać nawet na swoim parapecie. Są rożne odmiany mięty, do koktajli każda się nadaje, niektóre są tylko bardziej ostre w smaku to jeśli nie przepadasz dodawaj wtedy mniej. Miętę w koktajlach możesz zastąpić melisą. . Zapisz się do wyzwania na zielonekoktajle.pl/miksuje (aktywny link na @zielone_koktajle ) i miksuj z nami. Nasz PROGRAM MOTYWACYJNY sprawia, że dzięki przepisom które otrzymujesz i motywacji która ci dajemy nazbierasz nawyku i zaczynasz miksować koktajle, do dzieła ?? #zielonypiatek #zielonypiątek #teczowytydzien #wyzwaniezielonekoktajle #miksujemynazdrowie #zdrowekoktajle #zielonykoktajl #zielonekoktajle #miksujezdrowo #koktajlzmiętą #koktajlzmieta #rabarbar #rabararbarowelove #wiosna #zielonykoktajl #zielonekoktajle #sezonna #sezonowewarzywa #sezonoweowoce #sezonowe #sezonowo #koktajle #koktajl #sezonna #sezonnamiete

A post shared by Zielone Koktajle®️ ?? (@zielone_koktajle) on

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *