Wiosna tydzień 3

Zapowiada się inny niż dotychczas czas wiosny i pewnie też lata. Skąd to wiem? Wystarczy spojrzeć na Chiny, by zobaczyć, że dopiero teraz 3 miesiące po zamknięciu wszystkiego wychodzą na prostą. A jak było tutaj?:

Myślałam, że spotkanie w sprawie zamknięcia szkół odbędzie się dopiero w piątek. Tymczasem w czwartek ok godziny 12-tej tatuś oznajmia nam, że wraca do domu, bo zamykają biuro. Następnie przedszkolanka mówi mi jakieś 20 minut później, że zamykają przedszkole i szkoły w Irlandii do 29 marca.

Spokojnie wchodzę do sklepu i bez czekania w kolejce wychodzę. Tymczasem po 3 godzinach widzę chaos i kolejki “w” i “przed” sklepem. Myślę sobie: “Oszaleli kupię jajka u siebie”.

Wchodzę do lokalnego LIDLa, a tam puste pułki z pieczywem, makaronem i sosami do makaronu, po jajkach zostało tylko opakowanie.

Próbuję w polskim sklepie i “dupa” mówiąc kolokwialnie. Wracam do domu w szoku. Otwieram media, a tam okazuje się, że nie byłam jedyna i chociaż papier toaletowy udało mi się nazbierać, bo mąż ostrzegł mnie w miarę wcześnie, bo już w połowie lutego ucząc się na reakcji społecznej innych krajów.

Dziś rano wstaję i myślę sobie: “Zamówię ciężkie rzeczy online, nie będę przecież tego dźwigać, narażając siebie na zarażenie”, a tam informacja na stronie TESCO, że właśnie są “low of stock”.

A jak sobie radzimy?

Hm…

  1. Dobrze i niedobrze, bowiem nie udało mi się wysiedzieć z dzieckiem w domu. Zwłaszcza, że pogoda dopisała. Musiałyśmy wyjść na rower i świeże powietrze, a na taki pomysł wpadło dużo moich sąsiadów i tak się mijaliśmy na podwórku. Chociaż moja córka jest przeszczęśliwa, że nie musi iść do przedszkola, a ja, że nie muszę przejeżdżać całego Dublina, by się do niego dostać.

2. Uderzamy w craft i zwierzątka z papieru toaletowego i nie tylko:

3. Z jedzeniem to śmiałam się, że po co ludziom tyle chleba, a jak tylko zamknęli szkoły to sama poszłam po chleb i jajka 😉 Ale widzę, że pogryzamy więcej orzechów i owoców:

4. Obkupiłam się też w książki, które mam zamiar czytać i zamówiłam następne:

5. A dla osób wysoko wrażliwych mam filmik odnośnie uważności i łapaniu swoich emocji:

Tymczasem dbajcie o siebie ile możecie i nie zapominajcie, że od siedzenia w domu jeszcze nikt nigdy nie umarł, to tylko kwestia przestawienie się 😉

Zdjęcie z: stocksnap.io

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *