Moje dziecko uwielbia chodzić w pidżamach

Ratunku moje dziecko lubi nosić pidżamy! 😉 Czy miałyście taki przypadek u siebie, że Wasze 2.5 latki nosiły non stop pidżamę???

Ja spotkałam się z przypadkiem, kiedy mały chłopiec nie chciał jej ubierać, bo kojarzyła mu się z pójściem spać i matka musiała się nieźle napocić, żeby ją nałożyć. Potem trochę popłakał i w końcu zasnął, ale u nas jest w drugą stronę: moje córka uwielbia nosić piżdżamy. Nie pisałabym tego postu, gdyby nie różnorodność wypowiedzi, z jakimi się dzisiaj spotkałam na grupie, która daje dowód na to, że co człowiek to inna opinia, a zatem:

  1. Organizatorka grupy przyznała się, że sama chętnie chodziłaby w pidżamach, ale w jej wieku już nie wypada, a są tak wygodne.
  2. Organizator wychowiedział się (podkreślając, że jest to jego punkt widzenia jako wychowawcy, a nie rodzica), że samo noszenie pidżamy jest tutaj “pierdołą”, dzieci robią często gorsze rzeczy i rodzice nie reagują, podwójnym dnem jest:
  • wyznaczanie dziecku granic/dyscyplina
  • mówienie “NIE”
  •  i na ile dziecko nas słucha, a na ile nie

I teraz: pułapka istnieje w tym, że jako rodzice musimy zbalansować tzw. “NIE” i zabranianie, bo do pewnego limitu dziecko będzie nas słuchać, ale jeśli go przekroczymy to już dziecko będzie nas ignorować. Dlatego warto nie marnować tego na taką “pierdołę” jak noszenie pidżamy w dzień.

3. “Gdybyś mi nie powiedziała, że to pidżama, w życiu bym nie zgadł” – i to była kolejna kwestia, na ile ja jestem przewrażliwiona swoim myśleniem, konwenansami i świadomością, że moja córka ma na sobie pidżamę.

4. Głównie padało: “Nie przejmuj się, dzieci robią wszystko fazowo. Przejdzie jej. Już za tydzień będzie nosić sukienki. Zobaczysz.”

5. Jedna z mam, która ma 6-letnią córkę stwierdziła, że to normalne i do tej pory lubi nosić pidżamę.

– Czyli mówisz, że jak pójdzie do przedszkola to jej przejdzie, bo dzieci będą się śmiały i wytykały palcami? – zapytałam

– Nie, absolutnie. Dzieci stwierdzą, że to “cool” piżdżama 😉

– To kiedy jej przejdzie? – zapytałam poważnie zmartwiona.

– Jak pójdzie do szkoły, bo tam już TRZEBA nosić uniform.

No i tak na DOBRANOC ja się pytam, czy Wasze dzieci też lubiły chodzić w pidżamach na podwórko???

piź

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *