Jesień tydzień 12

Niewiarygodne, minął kolejny tydzień listopada i już tylko patrzeć jak będziemy wyczekiwać Świąt w świątecznej atmosferze, a ja już powoli zaczynam. Potem już dni staną się coraz dłuższe i oby do wiosny, a co u nas w ostatnim tygodniu:

Może zacznę od tego, że ostatnio moja 4-latka prosiła mnie o pieniądze, na co ja jej zawsze odpowiadałam, że “Dzieci nie potrzebują pieniędzy”. Przypomniały mi się wszystkie teorie na temat “inteligencji finansowej” i zastanawiałam się, czy to aby nie za szybko. Po czym znajoma mama uśmiała się i mówi:

– Ona ma na myśli pieniądze do zabawy, nie prawdziwe.

Tak, czy owak pojawiła się w naszym życiu pierwsza “świnka skarbonka”, do której uwielbia wrzucać monety.

  1. W listopadzie przez nasze ręce przewija się dużo książek:

2. Z miejsc na mapie Dublina to w drodze pomiędzy dentystą, a dniami otwartymi w szkole odkryliśmy Lenehans Bar & Grill w Ratmines:

3. Kulinarnie:

  • W weekend wpadła znajoma i upichciła nam świeże krewetki z tagiatelle:
  • ja sama rozkoszuję się czekoladą z tego przepisu, link:
  • Ryba z kuskusem, fetą i warzywami:

4. Żeby nie było, że czytam tylko dziecięce książeczki 😉 Czytam też kulinarne i czas na rozprawienie się z cukrem. Książka ta jest bardzo ładnie, przejrzyście wydana, przepisy (nie wymagają dużo produktów) z jednej strony, duże, ładne, kolorowe zdjęcia z drugiej. Zawartość: lekkie dania, zupy, szybkie sałatki, łatwe kolacje, weekendowe specjały, guilt-free snacki i słodkości. Tabela wartościowa i gotowa 5 tygodniowa dieta rozpisana na 5 posiłków dziennie. Myślę, że potowarzyszy mi tej zimy:

5. Wybrałam się też w tym tygodniu do kina. Och! Jak dawno nie siedziałam przed dużym ekranem w kinie. Na seansie w porze lunchu siedziałam prawie sama w samym środku kina. Cudo! A film? Miałam mieszane uczucia co do niego, że kolejny hit na Święta, ale przyznaję uroniłam łezkę i nie zdradzę, w którym momencie, bo spalę cały film:

Ps. Tymczasem mam nadzieję, że macie się ciepło.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *