O czym należy codziennie pamiętać

Zdjęcie ze: stocksnap.io

  1. Cokolwiek przeżywamy w życiu jest tymczasowe. Wszystko w życiu ma swój czas i nic nie trwa wiecznie. Jest czas narodzin i czas śmierci, zdrowia i choroby, a także (to dla rodziców) ich słodkie maleństwa kiedyś podrosną, co więcej też się zestarzeją, jak będą miały to szczęście 😉
  2. Życie zaczyna się od środka i to trzeba sobie ustanowić na samym początku. Świat kręci się wokół, ale wszystko ma swój początek “in” nie “out”, dlatego warto być człowiekiem “wewnątrzsterowalnym”, w przeciwnym razie popłynie się z zewnątrznym prądem, a to droga donikąd.
  3. Życie to zbiór różnych momentów, nauczmy się więc je kreować, a nie na nie czekać.
  4. Życie to także sztuka podejmowania decyzji. Nie ma złych decyzji, za każdą kryje się tylko jakaś konsekwencja i tego też trzeba być świadomym.
  5. Życie składa się z różnych etapów i na każdym z nich co innego będzie dla nas ważne.
  6. Pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze. Najważniejszy jest CZAS. Różnica między jednym, a drugim polega na tym, że pieniądze można nazbierać na zapas, a czasu się nie da.
  7. Rzeczy materialne są ograniczone. W danym czasie jesteś w stanie używać tylko jedną rzecz (spać w jednym łóżku, mieszkać w jednym domu, nawet jeśli pod nim parkujesz 7 różnych aut to i tak jesteś w stanie prowadzić tylko jedno w danym momencie)
  8. Rzeczy nagromadzonych nie weźmiesz ze sobą do grobu.
  9. W życiu liczy się “ruch”, nawet pieniądze to specyficzna energia, która musi być w ruchu (pomimo zdolności kumulacji).
  10. Niczego nie można zatrzymać “na zawsze”, jak powietrza, które wpuszczasz i wypuszczasz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *