Gdzie zjeść dobry falafel w Dublinie

Słońce za oknem także trzeba korzystać, ale obiecałam post o kuchni Śródziemnomorskiej, także do rzeczy:

  1. W ostatnim tygodniu strasznie lało i nie miałyśmy się gdzie podziać, a w domu przecież nie będziemy kisić, więc…odkryłyśmy nowe miejsce otwarte dopiero od miesiąca Moro Kitchen na Camden St., no i tę książkę 😉

2. Lokal ów jest częścią bardziej pewnie Wam znanej marokańskiej restauracji Dadzie (Dada)

na South Whiliam St., a jak marokańska kuchnia to zamówiliśmy słynne tagine – PYSZNE!

3. Mojej córce do gustu przypadło nie tylko miejsce, jedzenie, ale i małe kolorowe szklaneczki do herbaty;-)

4. Falafel wrap:

Falafel jest dość popularnym “fast foodem”, w kuchni śródziemnomorskiej, nie do końca wiadomo skąd pochodzi. Ogólnie mówi się, że z kuchni libańskiej, ale każdy z krajów Śródziemnomorskich będzie rościł sobie do nich prawo (coś alla nasz konflikt, czy Chopin był Polakiem, czy Francuzem) ale jeśli mieszankę ciecierzycy, świeżej kolendry i przypraw nazywamy “fast foodem” to ja mogę żywić się nią codziennie;-) Poniżej wklejam Wam kolejne 9 miejsc gdzie możecie zjeść dobre falafelki i nie tylko. Z czasem może uda mi się dorzucić do nich zdjęcia. Tymczasem uciekam korzystać z pogody i napiszcie mi, czy macie jakieś swoje miejsca na kuchnię śródziemnomorską,chętnie wypróbuję.

Ps. Gdybyście szukały fajnego kucharza to polecam Wam Yotama Ottolenghi, genialny facet, urodzony w Izraelu, ale wychowamy w UK.

Pozostałe miejsca do odwiedzenia to:

No i zrobiłam się strasznie głodna spadam i życzę Wam miłego weekendu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *