Plac zabaw

Miejsca tworzą ludzie. Kawa smakuje inaczej robiona przez innego baristę mimo, iż używa tych samych ziaren i parzy w tej samej maszynie. Do pubu często przychodzimy do barmana/kelnerki a nie do miejsca. Uniwersytet jest tylko budynkiem bez tych studentów, z którymi spędzasz mnóswo czasu, podobnie ze szkołą, a plac zabaw tworzą DZIECI.

Kiedy byłam mała uwielbiałam plac zabaw naprzeciw babci kamienicy. Ona siedziała w oknie na poduszce, a ja bujałam się na kolorowo odmalowanym placu. Dzieci wyrosły, wyprowadziły się. Kolory placu wyblakły, huśtawki ktoś zniszczył i tak z latami plac, który pamiętał jako kolorowy i gwarny opustoszał. Choć w mej pamięci nadal pozostał kolorowym, gwarnym placem.

Dziś sama jestem mamą i dużą część dnia tego sezonu spędzam na placach zabaw. Zabawne, kiedy się bujasz z chłopakiem na randkach po parkach raczej unikasz takich miejsc, a tu się okazuje, że z czasem znajomość ich istnienia może ci się przydać.

Place zabaw:

  1. Wpływają na rozwój społeczny – dobre zwłaszcza dla dzieci, które nie chodzą do przedszkola, gdzie mają okazję nawiązać swoje pierwsze interakcje
  2. Uczą cierpliwości – zwłaszcza stanie w kolejce na bujaczkę
  3. Poprawiają nastrój – zawsze to zabawa na świeżym powietrzu
  4. Zwiększają sprawność intelektualną – dzieci uczą się od siebie
  5. Uprzyjemniają czas rodzicom – przecież plac zabaw to nie tylko miejsce dla dzieci, to także miejsce, gdzie spotykają się matki.
  6. A co najważniejsze urządzenia na placach wpływają na rozwój fizyczny dziecka.

Polecam artykuł Polisz Mam i dzieciole

Poniżej wklejam obrazek to oddziałowywuje na jakie części ciała i na jaki rozwój:

plac-zabaw-i-jego-pozytywny-wpyw-na-rozwj-dziecka1

Zdjęcie ze strony TERAPIS.PL

A wracając do Dublina.

Moim ostatnim celem było stworzenie listy placy zabaw w Dublinie, ale niestety nie zdążyłam tego lata.

Okazuje się, że jest ich trochę: http://dublinfox.com/places/playgrounds.html

Z czego nasz hit tego lata to Dun Laoighre w “People park”. Piękny park z fontannami, z widokiem na morze, z super kawejką z wielkim tarasem i plac zabaw dla dzieci, a zwłaszcza bujaczki w różach w tle CUDO! Przyjemność dla dziecka i rodzica ;-)Polecam!

Wrzucam Wam kilka fotek z placu zabaw w Tel Avivie:

IMG_1456 IMG_1457 IMG_1458 IMG_1459 IMG_1460 IMG_1461 IMG_1462 IMG_1463

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *