Dr Seuss

Szkoda, że nie napisałam tego posta wczoraj, bo to właśnie 2 marca Dr Seuss obchodziłby swoje urodziny, gdyby żył. Niestety, nie ma go wśród nas, ale zostawił po sobie 60 książeczek dla dzieci. Dziś przedstawię Wam zaledwie 10. Zaczynamy:

  1. Nasz ostatni ulubieniec, czyli “Oh, The Places You’ll Go”, link:

2. Druga zaraz po niej pozycja o ludzkiej chciwości, która zniszczyła środowisko. Książka dla dzieci od 4 lat, według której powstała równie fajna animacja w 2012 roku, “The Lorax”, link:

3. Kolejna książka i animacja z 2008 roku jest raczej mniej znana, a zasługuje również na swoje miejsce 3 na naszej liście czyli: “Horton Hears a who”, dla dzieci od lat 3 link:

4. Myślę, że nikomu nie muszę przypominać o “The Cat in the Hat”, książki i animacji dla dzieci link:

5. Moja córka lubi bardzo “Green eggs and ham”, książkę zna na pamięć, animację uwielbia choć stara i jest jeszcze nowa seria na Netflixie link:

6. A ponieważ moja córka jest na etapie zwierzątek domowych, czyli “What pet, should I get” jest na tapecie ostatnio też, link:

7. “Fox in Socks”, link:

8. “One fish, two fish, red fish, blue fish”, książka i rap link:

9. Zamykając pierwszą 10-tkę książek Dr. Seussa nie możemy pominąć Świątecznego hitu, na podstawie, którego również powstała fajna animacja, film zostawiam sobie na lata późniejsze, bo straszy trochę, a mam tu na myśli kultowy: “How the Grinch stole Christmas”, link:

10. “Oh the Thinks you can think”, link:

Ps. Przy okazji tej listy powstała lista książek Dr Seussa wycofanych z druku i dystrybucji, link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *